Sitges: zwiedzanie Katalonii zimą

Szczerze mówiąc, Katalonia kojarzyła nam się (jak pewnie wielu innym osobom) głównie z Barceloną. A szkoda, bo ta część Hiszpanii ma dużo więcej do zaoferowania. Po niezwykle udanym pierwszym dniu nowego roku spędzonym w Montserrat, udaliśmy się ponownie w stronę morza, do Sitges.

port w sitges

Budząc się rano w hotelu w samiutkim porcie, odsłaniamy zasłony w oknach a tu widok jak powyżej. A był to 2 stycznia. Naprawdę! 😉 Zapowiadał się kolejny dobry dzień!

sitges port

Sitges to nieduże miasto na wybrzeżu Costa del Garraf. Panują tu idealne warunki do wypoczynku. Piękne plaże, długa promenada, dużo restauracji i hoteli. Można się domyślać tylko co tu się dzieje w lecie. Zapewne miasteczko zalewa fala turystów. Nie było nam dane tego zobaczyć. W styczniu jest tu prawie pusto, leniwie, ale też niezwykle przyjemnie. Aż szkoda, że zaplanowaliśmy tu tylko 1 dzień i to niecały!

uliczki w Sitges

plaża w sitges

katalonia sitges

Jest tutaj kilka plaż, te najpopularniejsze to: Platja de la Ribera, Platja de l’Estanyol, Platja de Sant Sebastià i Platja de la Marina d’Aiguadolç (na zdjęciach powyżej i poniżej).

sitges plaża

plaża w katalonii

sitges hiszpania

na plaży w katalonii

sitges

W osłoniętej przez skały niewielkiej zatoczce kąpały się dzieci. Musieliśmy podejść bliżej, bo trochę nie dowierzaliśmy własnym oczom. W styczniu? Okazało się, że to prawda, a w dodatku było nam za ciepło. Niestety nasze stroje były dalekie od plażowych. Ale cóż do głowy nam nie przyszło, że będzie taka okazja 😉

hiszpania sitges

styczeń Barcelona Katalonia

Kolejna plaża, główna w Sitges, tj. Platja de la Ribera. I kolejny zadziwiający widok. Krótkie spodenki w styczniu? Serio? 😉 Podczas pobytu tutaj czuliśmy się jak przybysze z innej planety.

katalonia plaża w sitges

Największą atrakcją Sitges jest, stojący obok Morza Śródziemnego, kościół św. Bartłomieja i Tekli.

sitges co zobaczyć

pies na spacerze

zwiedzanie katalonii

katalonia atrakcje

wybrzeże Morza Śródziemnego Sitges

zwiedzanie sitges

Sitges katalonia hiszpania

Sitges hiszpania

Taki styczeń to my rozumiemy. Łapiemy jeszcze trochę promieni słonecznych i ruszamy dalej. Na naszym horyzoncie widać zamek w Miravet!

5 komentarzy

    1. Pociąg (RENFE) – jeździ co około 20 minut od 7 rano do 19 wieczorem. Podróż trwa około 40 minut z Estacio de França.
      Autobus (MonBus) – odjeżdza z Plaza Espanya. Podróż trwa około 40 minut.
      W obu przypadkach cena za podróż w jedną stronę jest niższa niż 5 EUR.

  1. „Można się domyślać tylko co tu się dzieje w lecie. Zapewne miasteczko zalewa fala turystów.”

    owszem;)))) ale bardzo specyficznych;) a mianowicie homoseksualnych. Sitges to nic innego jak określana (nie obraźliwie dla nikogo, ale raczej branżowo) – pedalskawioska:))) znalezc tu mozna masę klubów branżowych, w sumie możnaby rzecz ze 80% z nich jest branżowa, aż po lokale typowo ukierunkowane pod fetyszystów. Będąc w sierpniu w Sitges spotykałam na uliczkach piękne trans divy, zwyczajnych dojrzałych mezczyzn w parach trzymajacych sie za rece czy jedzacych kolacje w knajpkach wieczorem (idac uliczkami nie widzialam ani jednej pary hetero w restauracji) , oraz to totalnie odjechanych „miśków” w skórach i lateksach niczym z knajpy Błękitna Ostryga w znanej „akademii policyjnej”. Sitges w sezonie jest miastem bardzo imprezowym bardzo hedonistycznym i bardzo wyzwolonym. Bawiłam się tam wyśmienicie:) pozdrawiam! PS. uderzajac wybrzezem w przeciwnym kierunku jak na Costa Brava, mozna odwiedzic mase malowniczych mieścinek, np. Sant pol Del Mar

    1. a to ciekawe:) w styczniu tego w ogóle nie doświadczyliśmy, ludzi było niewiele, a turyści też nie wskazywali że są homoseksualni w żaden sposób:)

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *